Video: Vikingfestivalen er i gang




















Torsdag morgen strømmet barn fra både skoler og barnehager til Bukkøy da den 19. Vikingfestivalen åpnet i strålende sol på Bukkøy.
Også dette året har arrangøren samlet utstillere og deltakere fra en rekke nasjoner, der formidling av vikingehistorien står i sentrum.
Festivalen satte i fjor ny publikumsrekord med 14.000 besøkende. Dersom været holder seg er det mye som tyder på at rekorden vil bli utfordret dette året.
– Vi har åpningstider som er barne og familievennlige og får besøk fra alt fra skoler, barnehager og voksenopplæring fra hele regionen, sier festivalsjef Aud-Irene Jacobsen som legger stor vekt på kvalitet i alle deler av festivalen.
– Vi legger vekt på at folk skal lære noe og at de etterpå husker det de har vært med på, sier hun til Karmøynytt.