Overleverte Sørhåland skole



























Foto: Alf Magne Grindhaug
– Husk at når du en gang blir kjent og blir intervjuet på TV så må du skryte av foreldrene dine og Sørhåland skole, sa avtroppende rektor, Andre Nordanger da han hilste elever og foresatte torsdag kveld.
Rundt 300 store og små fra bygden møtte opp i et stort telt som var satt opp for anledningen, og det ble en verdig markering av at Sørhåland skole nå går over fra å være en offentlig skole til å bli en privatskole fra høsten av.
Tryllet rektor
Med et aldri så lite tryllenummer forsvant rektor Andre Nordanger foran forsamlingen mens påtroppende rektor Espen V. Berg dukket opp bak et teppe. FAU spanderte grillmat, brus, is og popcorn på de fremmøtte og en gjennomgang av skolens historie ble vist for forsamlingen.
Se bildeserie fra markeringen.
Så trist å lese at den ender opp som privatskole, jeg tilbrakte alle mine første 6 skoleår på denne skolen. Ser ut til at et meste vi forventer / håper skal vare evig likevel forsvinner, selv i lille Skudeneshavn